Kromě vyhlášených sklípků najdete v oblasti Velkých Bílovic i spoustu dalších zajímavých aktivit od malebných cyklostezek, přes zámky a zříceniny hradů až po rozhledny s krásnými výhledy do krajiny.

Velké Bílovice

VINAŘSKÉ SRDCE MORAVY

Největší vinařská obec v Česku, na jejíž rozloze o více než 800 hektarech hospodaří přes tisíc vinařů. Typická svými rozlehlými lány na jaře svěže zelené a na podzim karmínově červené révy, mezi nimiž jako by se zastavil čas. Poctivá a přívětivá Morava svou bodrostí a radostí odmění každého, kdo její krásy dokáže řádně ocenit, ať už zasněným blouděním mezi vinicemi, anebo s dvojkou něčeho dobrého v ruce.

Kam vyrazit?

Ať za námi přijíždíte v jakoukoliv roční dobu, v okolí Velkých Bílovic je vždycky co zažít.
3 km

Kaplička na Hradišťku

Krásnou kapličku sv. Cyrila a Metoděje ve stylu románské rotundy najdete na návrší Hradištěk-Zímarky nedaleko Velkých Bílovic.  Zdobí ji řezby Jana Chovana ze Slovenska, stropní malby čtyř ročních období od Bohumila Bortlíka ze Starého Podvorova a kovaná vstupní brána od Františka Macinky z Velkých Bílovic.

12 km

Lednicko-valtický areál, zámek Lednice

Panství rodu Lichtenštejnů, původně renesanční zámek upravený nejprve podle barokního slohu a později podle anglické tudorovské gotiky, patří mezi ty nejkrásnější komplexy v Česku. Kazetové stropy, šestatřicetistupňové dřevěné schodiště vyrobené bez jediného hřebíku i skleník z 19. století s nejvzácnější českou skleníkovou rostlinou, to všechno najdete jen pár kilometrů od penzionu.

20 km

Děvičky

Jako Děvičky nebo Dívčí hrady je označována zřícenina gotického hradu ze 13. století na hřebenu masívu Děvín, což je nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů. Hrad, vypleněn a zapálen Švédy za třicetileté války, později sloužil jako strážní pevnůstka a strážnice k hlášení požárů, než byl před více než sto lety úplně opuštěn a ponechán osudu napospas.

13 km

Kraví Hora

Jedno z nejvýše položených míst oblasti – kopec Kraví hora uprostřed vinohradů – se pyšní dvanáctimetrovou dřevěnou rozhlednou postavenou místními v roce 2006. Výhled z Kraví hory i z rozhleden v okolí (Slunečná ve Velkých Pavlovicích nebo Nedáno v Boleradicích) patří mezi největší moravské klenoty.

0 km

Ze sklepa do sklepa

Každoročně na jaře se v Bílovicích koná největší vinařská akce v Česku – tradiční putování po místních sklípcích a s ním spojená degustace vín z jednotlivých vinařství. Na jeden den své sklípky otevře přes padesátka místních vinařů a bohatý program plný poznávání, kultury, zábavy a výborného občerstvení vždy naláká mnoho návštěvníků.

18 km

Pálava

Nejteplejší oblast v Česku, kde se vínům zejména daří – koneckonců podle legendy tu s vinařstvím začaly už římské legie – se rozkládá na severu Panonské nížiny a má rozhodně co nabídnout. Od zřícenin středověkých hradů, přes unikátní písečnice velkokvěté, které jinde než tady nenajdete, až po pravěká naleziště, z nichž pochází mimochodem i slavná Věstonická Venuše – na Pálavě je zkrátka vždycky co podniknout.